برداشت های من از جهان پیرامون

بایگانی
آخرین نظرات

۴ مطلب در شهریور ۱۳۹۴ ثبت شده است

آیا واقعا کمپین خودرو صفر نخرید باعث کاهش خرید خودرو شده؟

جواب من به این سوال خیر هست. به دلایل زیر:

1- میزان فروش خودرو در ایران رابطه مستقیمی با تعداد جوانان بین 20 تا 30 سال داره، در واقع اغلب افراد بیشتر از این سن که توانایی خرید خودرو دارن خودروشون رو خریدن و چون هزینه تعمیر نگهداری خودرو دست دوم در ایران در مقایسه با هزینه خرید خودرو صفر کم هست عموما انگیزه ای هم برای تعویض خودروشون ندارن.

2- توی سال های اخیر تعداد جوانان بین 20-30 سال کاهش پیدا کرده و بنابراین فروش خودرو کم شده

3- شاید بگید که توی چند ماه که یهویی تعداد جوانان 20-30 سال کم نشده که این رکود رو در چند ماه اخیر شاهد باشیم.اما واقعا میزان خرید خودرو توی چند سال اخیر کاهش پیدا کرده ولی چون به دلیل تحریم ها تولید خودرو کاهش پیدا کرده بود خودرو سازها متوجه کاهش خرید نبودن حالا که تولید افزایش پیدا کرده و داره به اندازه سابق بر می گرده می بینن به اندازه سابق مشتری ندارن

-----------------

این قضیه درست مثل کاهش تعداد ازدواج هست که تو سال های اخیر اتفاق افتاده چون جوانان در سن ازدواج  که کاهش پیدا کردن، از چند سال دیگه هم به طور کاملا طبیعی میزان طلاق به طور خود به خود کاهش پیدا می کنه چون تعداد ازدواج ها کاهش پیدا کرده البته احتمالا تو اون موقع مسئولین این کاهش رو حاصل برنامه ریزی خودشون خواهند دونست و برای خودشون نوشابه باز می کنن. ولی وقتی تا 4-5 سال دیگه این اتفاق طبیعی افتاد، یاد این نوشته بیفتید.(البته بعد چند سال کاهش نرخ طلاق به یک نقطه تعادل می ریسیم که بیشتر از اون کاهش پیدا نمی کنه)

پ ن: در تایید حرفام این رو هم اضافه کنم که در حال حاضر فروش خودروهای خارجی که براش کمپین هم نیست کاهش پیدا کرده

این خبر رو که من بخش هاییش رو این پایین کپی کردم ببینید:
"به گزارش «ایران»، ساعت 21 جمعه 13 شهریورماه مأمور کلانتری 138 جنت‌آباد در حال گشتزنی با موتور در بلوار بعثت خیابان قربانی‌زاده بود که بالا رفتن یک دزد از بالای دیوار یک خانه را دید و فریادزنان دستور ایست داد و خواست آن دزد از دیوار پایین بیاید و تسلیم شود اما دزد که شمشیر و تبر در اختیار داشت، وقتی از دیوار به پایین پرید، پا به فرار گذاشت و پلیس به تعقیب وی پرداخت که ناگهان میانه‌های کوچه از فرار دست کشید و ایستاد.

همزمان وقتی مأمور پلیس از موتور پیاده شد، دوست این دزد از پشت‌ سر به وی حمله‌ور شد و با چوب به کمر و پای وی ضربه زد. در حالی که مأمور پلیس غافلگیر شده بود و شرایط سختی داشت، نیروهای کمکی پلیس که دقایقی پیش در جریان این تعقیب و گریز قرار گرفته بودند، به محل رسیدند و دزدان با دیدن آنان پا به فرار گذاشتند.

دزدان بدون اعتنا به اخطار پلیس با سرعت در حال فرار بودند تا اینکه وارد کوچه شدند. وقتی دو دزد خود را گرفتار دیدند، با گاز اشک‌آور، چوب و شمشیر به سمت مأموران حمله کردند که با شلیک دو تیر هوایی از سوی یکی از ماموران دزدان دوباره پا به فرار گذاشتند و وقتی به ایست توجهی نکردند، یکی از مأموران چهار تیر از کمر به پایین به یکی از دزدان شلیک کرد که به کمر، پهلو و ران اصابت کرد و دزد زخمی که اصرار به فرار داشت از کوچه خارج شد اما در بالای اتوبان همت روی زمین افتاد و همدستش با حمله کردن به مأمور دیگر و وارد کردن ضربه چوب از محل گریخت."
----------------------------
امروز شخصی بهم می گفت که تو حوالی راه آهن تو تهران بودم که یک جوانی داخل ماشینش داشت با موبایل صحبت می کرد بعد یه دزد اومد و با زور جلوی چشم مردم موبایل این جوون رو میخواست از دستش بگیره و چون اون جوون مقاومت می کرد با چاقو چندین ضربه به اون جوون زد وبعد هم فرار کرد, می گفت چند تا مامور نیروی انتظامی هم اونجا بودن که داشتن صحنه رو نگاه می کردن، می گفت بهشون گفتم چرا کاری نمی کنید گفتن که ما از دزده فیلم برداری کردیم بعدا دستگیرش می کنیم!!!
-------------------------------
یکی از مشکلات در مورد نیروهای پلیس در ایران اینه که این افراد به درستی آموزش نمی بینن مثلا تو همون ماجرای اول دو تا دزد دو تا پلیس رو زخمی می کنن و در نهایت یکیشون فرار می کنه!!! به نظرم افرادی که قدی کمتر از 185 سانتی متر و وزنی کمتر از 100 کیلو دارن و نمی تونن 100 متر رو در زمان مناسب (از نظر من 13 ثانیه) بدوند(منظورم همون دویدن هست!) اصلا به هیچ وجه نباید به استخدام پلیس در بیان تا اونجا که من می دونم توی امریکا ورزش پرورش اندام برای نیروهای پلیس اجباری هست و به خاطر همین همه نیروهای پلیس امریکایی که ما تو رسانه ها می بینیم اندام کاملا ورزیده ای دارن ما هم باید همین کار رو بکنیم. تازه بخشی از وظایف هم روی دوش سربازان وظیفه است که بندگان خدا اصلا آموزش نمی بینن. 

پارسال امتحانات ریاضی سال اول دبیرستان و درس هایی مثل زیست شناسی و فیزیک دوم دبیرستان یه صورت کشوری و هماهنگ برگزار شده بود که تعداد زیادی از دانش آموزان این دروس رو افتاده بودن.

امسال تونستیم با برنامه ریزی دقیق بر این مشکل فائق بیاییم و با برگزار نکردن امتحانات به صورت هماهنگ کشوری این مشکل هم حل شد.

--------------

فکر کنم قبلا این رو تو وبلاگ نوشتم سال ها قبل تلوزیون یه برنامه داشت به اسم پدر پادشاه، این پادشاه یه روز اومد تو مکتبخانه و فهمید بچه هاش تو درس ریاضی مشکل دارن. بعد گفت:" دستور می دهیم درس ریاضی را از مکتب خانه ها حذف کنن"

بیش از نیمی از مامورین نیروی انتظامی که من می بینم روی موتور از کلاه ایمنی استفاده نمی کنن!!! با این وضعیت توقع اینکه مردم عادی از کلاه ایمنی استفاده کنن رو خیلی نمیشه داشت.