برداشت های من از جهان پیرامون

بایگانی
آخرین نظرات

آیا این آزمایش واقعی بوده؟

جمعه, ۵ شهریور ۱۳۹۵، ۱۲:۰۴ ب.ظ

اگر این آزمایش زیر واقعی باشه؛ نتیجش خیلی شگفت انگیزه

----------------------

یک تارنمای عربی با انتشار خبری ادعای اعدام به روش تلقین به فرد اعدامی را به عنوان تازه ترین روش اعدام در جهان معرفی کرد.

به گزارش العالم، تارنمای شام تایمز" نوشت که یک پزشک با راضی کردن خانواده فرد اعدامی و مجوز مقام های مسئول روش جنجال برانگیز اعدام از طریق تلقین را اجرا کرد که موفقیت آمیز بود.
شام تایمز بدون اشاره به نام پزشک و کشور محل این آزمایش و زمان آن نوشت: این پزشک با هماهنگی دادگاه عالی و حضور گروهی از دانشمندان علاقه مند به آزمایش هایش یکی از افراد مجرم محکوم به اعدام را روی تخت خواباند و با او به توافق رسید تا با تخلیه خونش برای انجام تحقیقات، او را اعدام کند.

برای این اقدام پزشک چشم مرد محکوم را بست و دو لوله بلند به بدن او وصل کرد که از قلب تا دستانش ادامه داشت، پزشک پس از تظاهر به زدن رگ ها و وصل کردن لوله ها به بدن اعدامی ، از درون لوله ها آب ولرم با دمای مساوی بدن به جریان انداخت به گونه ای که مرد اعدامی تصور کند خون او اکنون به جریان افتاده و درحال تخلیه است و به ظرفی واریز می شود که در فاصله ای از تخت قرار داشت و صدای ریختن قطرات ان به وضوح شنیده می شد. پژوهشگران چند دقیقه بعد ملاحظه کردند که جسم فرد محکوم به اعدام رو به ضعف نهاده و رنگ او به زردی می گراید. پس از ساعاتی، وقتی برای گرفتن ضربان از فرد بیمار اقدام شد، درکمال ناباوری او را مرده یافتند.

پزشکان اعتقاد دارند به دلیل صدا و تصویر ذهنی و تلقین نزدیک و حتمی بدن مرگ ، این اعدامی بدون حتی از دست دادن یک قطره خون جانش را از دست داد. این رویداد نشان داد که عقل بر اساس یک ذهنیت حتمی و یقینی کاملا همانند یک واقعیت به تمامی اعضای جسم دستور می دهد تا از فعالیت بازایستند.
منبع (+)
------------
من به درست بودن خبر شک دارم؛  چون هیچ منیع خارجی که به این موضوع اشاره کرده باشه رو پیدا نکردم!!!
 • عباسی

نظرات  (۸)

نه اتفاقا چوبه دار راحته چون برخلاف تصور گردن رو میشکونه و حتی اگه ارتفاع زیاد باشه ممکنه کله رو بکنه

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hanging

تو بخش روش ها میتونید ببینید

تو نت suicide by empathy رو بزنین چیزی در این باره نمیاره همچنین execution by empathy پس احتمالانمیشه اینطوری خودتونو بکشین،و اگرم مرده باشه از ترس از مرگ بوده،بگیم کالبد شکافیش کنن(:

بازم میگم احتمالا دروغه چون این خبر میترکوند اگه راست میبود

حالا به فرض که ۵۰۰سال هم زنده موندیم،چیکار میخوابم بکنیم تو ۵۰۰سال((:من که اصلا حوصله ندارم بینهایت هم بخوابم زندگی کنیم که دیگه خیلی مسخرس((((:

 

پاسخ:
روش های معمولی اعدام با چوبه  دار عموما از نوع

Suspension و 

Short drop

هستن که همونطور که در ویکیپدیا گفته شده بسیار درد اور و طولانی هستن. کلا گردن زدن راحت ترین و سریع ترین روش مردن رو برای قربانی ایجاد می کنه. در کمتر 5 ثانیه کار رو تموم می کنه.
من هم فکر می کنم خبر جعلی هست و گرنه الآن بالاخره چیزی در موردش رو اینترنت باید پیدا می شد.
نگران نباش 500 سال زنده نمی مونی. دی

دلم میخواد بدونم اگر کسی توی گوشش مرتب میگفت تو نباید بمیری بازهم میمرد؟یامقاومت میکرد؟
پیام اخلاقی این متن(که احتمالا دروغه)برای من این بود که اگه میخواین اعدام موثر انجام بدین از این روش های سوسولی استفاده نکنین مثل عربستان کله طرفو قطع کنید اون موقع هر چقدرم تلقین کنه کلش وصل نمیشه. :)
پاسخ:
شاید خیلی ها باور نکنن ولی یکی از راحت ترین و کم درد ترین روش های اعدام؛ گردن زدن هست. اگر یه روزی   قرار باشه کسی اعدام بشه!!! و نوع اعدام رو بتونه خودش انتخاب کنه گردن زده شدن خیلی خیلی خیلی راحت تر از اعدام با چوبه دار هست. کسی که گردن زده میشه در عرض 5 ثانیه می میره!!! اما با چوبه دار فرد نزدیک به 10 دقیقه زجر می کشه!!!
باز هم تاکید می کنم هدف این آزمایش پیدا کردن راهی برای نمردن انسان هاست؛ نه پیدا کردن راهی برای کشتن انسان ها!!! وگرنه راهای بسیاری برای کشتن بی دردسر انسان ها وجود داره. مثل بیهوش کردن و بعد تزریق سم که در امریکا انجام میشه.
بهش گفتن که میخوایم بکشیمت و ایشون هم چون فکر میکرده داره میمیره از ترس سکته کرده،با اتوپسی جسد میشه علت مرگ رو به راحتی فهمید(بر فرض که واقعی باشه این مساله).بحث سرطان هم:،یا اینا سرطان نداشتن و تشخیص غلط داده شده یا دارن دروغ میگن برای فروش بهتر برنامشون یا سرطانشون از سرطان های تهاجمی نبوده،سرطان ی اسم کلی هست و ما چند صد نوع سرطان مختلف داریم که با هم کاملا فرق دارن حتی سرطان های ارگان های مختلف هم با هم فرق دارن(مثلا چندین نوع سرطان خون هست مثل لوسمی حاد لنفوئیدی لوسمی مزمن میلئویدی و چندین نوع دیگه)که پیش اگهیشون کلا با هم فرق داره.بعضی سرطان ها مثل hairy cell leukemia و basal cell carcinoma تقریبا طرف رو نمیکشن بعضیام مثل anaplastic thyroid cancerو pancreas adenocarcinoma جوری میکشن طرفو که خود خدام نمیتونه نجات بدتشون!
پاسخ:
شما آخه از کجا می دونید سکته کرده؟!!‍
در مورد اون برنامه سرطان هم چون خیلی سال قبل دیدمش (زمانی که دبیرستان بودم ) الآن جرئیاتش یادم نیست که اظهار نظر کنم.
مطمینا طرف سکته نکرده!!!
من خودمو جاش میذارم همین که احساس جریان یافتن خونش رو داشته باشه و چون تصورش از زدن رگ رو داره با خودش مرور میکنه میمیره! چه نتیجه منطقی ای! 
من که فکر میکنم همه اتفاقای بد زندگی همینجورین،
 من مطمینم از وقتی آدم میمیره که خودش رو ببازه!
یه پزشک گفت قدرت سیستم دفاعی بدن ارتباط مستقیمی با داشتن روحیه بالا داره! 
پاسخ:
منم همین طور فکر می کنم.
دقیقا یه همچین داستانی رو در مورد ابن سینا هم خونده بودم که با یه نفر اعدامی همین کارو کرده، باورش سخته کلا
پاسخ:
اگر چنین آزمایشاتی قبلا هم انجام شده باشه  یک نتیجه شگفت آور دارن و اونم اینه که اون چیزی که بیشتر باعث مرگ میشه نه عوامل جسمی؛ بلکه باور به لحظه فرا رسیدن مرگ هست.
 • اسماعیل بهری
 • منم قبلا همچین چیزی شنیده بودم
  ولی توی همه آدما حتما این آزمایش به مرگ ختم نمیشه
  پاسخ:
  هدف اون دکتره این نبوده که یک روش برای کشتن آدم ها پیدا کنه؛ بلکه یک هدف بزرگ تری داشته؛ اگر ماجرا واقعیت داشته باشه باید شجاعت این فرد اعدامی رو برای پذیرش چنین مرگی تحسین کرد. هدف نهایی این آزمایش این بوده که راهی برای نمردن افراد پیدا کرد. این آزمایش داره به زبان ساده می گه؛ بیش از اونکه ضعف توی اندام بدن باعث مرگ باشه؛ باور به مرگ شخص و اینکه فکر کنه کارش تمومه باعث مرگ میشه. سال ها قبل تلوزیون مستندی رو نشون می داد از آدم هایی که پزشکان بهشون گفته بودن سرطان دارن؛ و این افراد به حرف پزشکان اهمیتی نداده بودن و گفته بودن حال ما چندان بد نیست و سرطان نداریم و ... و حتی درمان رو هم شروع نکرده بودن و با این وجود سرطان شون خود به خود خوب شده بود!!!
  حتی اگه درست باشه خبر طرف از ترس سکته کرده و نمیتونه روش اعدام موثری باشه چون شاید یسریا سکته نکنن.
  پاسخ:
  طرف سکته نکرده؛ و حتی به نظرم نترسیده چون اینقدر آدم دل و جیگر داری بوده که تن به چنین آزمایشی بده!!! فقط فکر کرده لحظه مرگش فرا رسیده و مرده.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی