برداشت های من از جهان پیرامون

بایگانی
آخرین نظرات

۳ مطلب در فروردين ۱۳۹۶ ثبت شده است

یک نفر این سوال رو از من پرسیده:

"سلام

یه سوال ذهنمو مشغول کرده
همیشه نتیجه ای که منطق از تحلیل یه واقعه میده درسته؟
(این سوال سختی واسه منه! واقعا هرچی فکر میکنم و از تجارب بقیه استفاده میکنم بازم این سوالو از خودم میپرسم، لطفا اگه فکر کردین لازمه پاسخمو بدین. چون برای چندمین باره که از نظر من که در برابر خیلی از اتفاقها منطق رو ترجیح میدم اتفاق افتادن یه موضوعی کاملا نادرسته در حالیکه فرد دیگه ای از دید خودش اتفاقا کاملا هم اون اتفاق درسته! و این تناقض مشکلاتی ایجاد میکنه )
ممکن نیست که یه اتفاقی بطور منطقی نادرست باشه ولی واقعا درست باشه یعنی عرف اونو درست بدونه؟"
------------------------

این سوال به شدت مبهم هست و نمیشه جواب خاص و روشنی بهش داد. به نظر میرسه به تعداد آدم های روی زمین منطق!!! وجود داره و همه از دیدگاه منطق خودشون وقایع رو تحلیل می کنن. به قول دکارت" بین تمام نعمت های هستی عقل تنها نعمتی است که به عدالت تقسیم شده؛ چون همه فکر می کنن عقل دارن!!!"
----------------------------------------------------------------------
یک سوال دیگه:
دوستی چند وقت پیش از من پرسیده بود: " چطور میشه فقر رو از بین برد؟"
از نظر من جوابش اینه که هیچ جور. فقر یک مفهوم مطلق نیست و یک مفهوم نسبی هست. مثلا فرض کنید 
الف) جایی هستید که شما یک دوچرخه دارید و بقیه دوستانتون پیاده هستن
ب) شما یک ماشین شاسی بلند 400 میلیونی دارید ولی بقیه دوستانتون ماشین پورشه دومیلیاردی دارن
شما تو حالت ب احساس فقیر بودن می کنید در حالیکه تو حالت الف احساس ثروتمند بودن دارید.
به نظر میرسه همیشه دو دهک پایین جامعه فقیر محسوب میشن؛ و ما هر چقدر هم که تو جامعه ی ثروتمندی زندگی کنیم همیشه عده ای بالاخره تو 2 دهک پایین قرار می گیرن و احساس فقر میکنن. هیچ کاریشم نمیشه کرد.

برای اغلب انسان ها فردا همیشه روز خوبی هست!!! چرا که تصمیم گرفتن امروز رو استراحت کنن و فردا  کاری کنند کارستان.

 این فردا خیلی روز خوبیه ولی فقط یه مشکل کوچیک داره اونم اینه که هیچ وقت نمیرسه!!!

یه نفر واسم تعریف می کرد که چند ماه قبل یک مسافر عرب اهل عراق داشتم؛ ازم خواست که از قم ببرمشون اصفهان؛ بردمشون اصفهان و ازم خواستن ببرمشون باغ پرندگان اصفهان، همینکه رفتن داخل باغ پرندگان بعد از 20 دقیقه برگشتن و به من گفتن که بلیط پرواز داریم و باید بریم فرودگاه امام تهران. توی راه برگشت ازشون پرسیدم؛ شما که ساعت پروازتون رو می دونستید؛ اصلا ارزشش رو داشت که بابت 20 دقیقه رفتن به باغ پرندگان اینهمه راه رو برید و برگردید؟ بعد اون مسافر عراقی جواب میده:" همه فامیل های ما که تا حالا اومدن ایران همشون رفتن اصفهان رو هم دیدن؛  ولی چون ما یه خورده تنبلی کردیم تا روز آخر مسافرتمون فرصت نشد که اصفهان بریم؛ فقط روز آخر سریع خواستیم بریم اصفهان و باغ پرندگان چند تا عکس بندازیم تا به بقیه فامیل بگیم ما هم اصفهان رفتیم"!!!